Výročí Univerzity Karlovy

7. 4. 2004 | Aktuality

Univerzita Karlova si dnes připomněla 656. výročí svého vzniku. Při této příležitosti promluvil na shromáždění v pražském Karolinu její rektor Ivan Wilhelm o reformě čekého školství. Reforma by podle něj měla stimulovat především kvalitu vzdělávání, je však podmíněna změnou financování vysokých škol: je třeba navýšit jim dotace. O reformách v dějinách UK přednášela Ludmila Hlaváčková z Ústavu dějin lékařství a cizích jazyků 1. lékařské fakulty.

Karlova Univerzita, respektive její první čtyři fakulty; teologická, právnická, lékařská a artistická, byla založena Karlem IV. 7. dubna 1348. Stala se první univerzitou ve střední Evropě. Dnes má již 17 fakult a studuje zde více než 40 000 studentů.