Vesmír do škol! Začala Kosmická akademie pro děti

2. 12. 2020 | Aktuality

Colorful abstract universe textured backgroundBrněnská základní škola Labyrinth letos přišla s novým projektem. Takzvaná kosmická akademie se zaměří na děti a pomůže jim dozvědět se více o výzkumu vesmíru. Do programu se v prvním ročníku přihlásilo celkem 20 dětí od osmi do 14 let. Aby nezasahoval do klasické výuky, program probíhá o víkendech, kvůli koronaviru momentálně pouze on-line.

V rámci kosmické akademie na děti čeká celkem jedenáct setkání s odborníky. Seznámí se například s testováním materiálů vhodných pro výstavbu kosmické lodi, poznají, jak fungují kosmické rakety a jak dokážou letět do vesmíru, a zjistí, co jsou to exoplanety. Žáci budou mít také možnost připravit si 3D model měsíční základny a zúčastnit se experimentu pořádaného Mezinárodní vesmírnou stanici.

Organizátoři plánují tento rok vytvořit koncept dětské univerzity orientovaný na talentované děti. Plánují, že akademie by mohla v nadcházejících letech fungovat v rámci kterékoliv české i zahraniční školy.

„Kromě samotné akademie, jejíž platformu bychom chtěli od příštího roku otevřít dalším školám, se snažíme vytvořit komplexní vzdělávací plán, díky kterému se nauka o vesmíru dostane do vyučovacích osnov více relevantních předmětů, jako je například přírodopis, zeměpis či fyzika,“ doplnil k projektu Břetislav Svozil, ředitel základní školy Labyrinth.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Další články k tématu

Vydejte se na cestu ke hvězdám. Studovat astronomii můžete v Praze i Opavě

Vydejte se na cestu ke hvězdám. Studovat astronomii můžete v Praze i Opavě

Až do konce srpna můžete na obloze pouhým okem spatřit kometu NEOWISE. Takto jasnou kometu můžeme vidět poprvé po 13 letech. Stejná podívaná se ale jen tak opakovat nebude. Kometa se blízko k zemi totiž opět dostane až za více jak šest tisíc let. Vy ale rozhodně tak dlouho čekat nemusíte. Zkoumat další krásy i záhady …

číst více