Blíží se veletrh JobChallenge

26. 10. 2014 | Aktuality

Ať už máte titul v kapse, nebo ještě stále studujete, ať už hledáte práci, nebo jen brigádu, může se vám vyplatit návštěva veletrhu JobChallenge. Letos se uskuteční již poosmé a i tentokrát se může směle zařadit mezi největší pracovní veletrhy u nás. Proběhne ve středu 5. listopadu od 9:00 do 16:30 hod.Richard Adam Gallery (bývalé Wannieck Gallery) v Brně.

Návštěvníci tu budou mít především šanci setkat se s více než sedmdesáti případnými budoucími zaměstnavateli z řad firem, subjektů veřejného sektoru, neziskových organizací i start-upů. Kromě toho ale veletrh nabídne i doprovodný program rozdělený do tří panelů:

  • panel trhu práce (nabídne přednášky a besedy, které studentům objasní, co obnáší práce pro různé typy subjektů);
  • panel rozvoje (zaměří se na klíčové dovednosti, které dnes vyžadují zaměstnavatelé, tj. především na takzvané soft skills);
  • panel zaměstnání (přinese besedy s konkrétními firmami, které studentům prozradí detaily výběrového řízení, ale i to, co práce u nich obnáší).

Než na veletrh vyrazíte, doporučujeme si přečíst Tipy a triky, které mohou pomoci dostat se k vysněnému zaměstnání ještě blíž.

Novinkou letošního ročníku veletrhu je Challenge Book – rozšířený katalog zaměstnavatelů, který je vydán v nákladu 5000 kusů a bude rozdáván nejen na veletrhu, ale i během celého akademického roku na všech pořadatelských univerzitách i v rámci relevantních událostí, jakými jsou třeba rozvojové konference pořádané jednotlivými kariérními nebo poradenskými centry atp. Druhou inovací je Chill-out zóna, kde budou mít studenti možnost si odpočinout od oslovování vystavovatelů.

Již nyní na zapojených univerzitách probíhají happeningy, které jsou spojené se soutěží „Soutěžte s JobChallenge o 45 litrů piva“. Další soutěž proběhne i během samotného veletržního dne: ta bude studenty motivovat k oslovování vystavovatelů. Těšit se přitom mohou na hodnotné ceny: například na elektroniku, jazykové kurzy či poukaz na letenky.

Více informací včetně podrobnějšího programu najdete na stránce www.jobch.cz.

Zdroj: www.jobch.cz a tisková zpráva akce

Další články k tématu

Pozvánka na veletrh JOBS EXPO a EDUCA EXPO 2018

Pozvánka na veletrh JOBS EXPO a EDUCA EXPO 2018

Nemáte práci nebo hledáte lepší? Chcete prohloubit Vaše vzdělání? Řešení nabídne veletrh JOBS EXPO a sekce EDUCA EXPO. Připravujeme 8. ročník mezinárodního veletrhu pracovních příležitostí a vzdělávání, uskuteční se na pražském Výstavišti v Holešovicích v termínu od 8. do 9.bžezna 2018. Jde o ojedinělou příležitost na jedné straně pro zaměstnavatele a na straně druhé pro …

číst více
Nebude to další nudný kariérní veletrh

Nebude to další nudný kariérní veletrh

Nebude to další nudný kariérní veletrh, kde dostanu seznam volných pracovních míst dané společnosti a propisku. Vašek Michalec, student ČVUT, obor: Projektové řízení inovací     Ahoj Vašku, jsi jeden z našich prvních přihlášených, tak bychom se tě chtěli zeptat, proč ses přihlásil a co tě na Kariérní pouti zaujalo? Jsem student druhého ročníku magisterského …

číst více
Jak získat vysněné zaměstnání? Nebát se, radí na Jobs Expo

Jak získat vysněné zaměstnání? Nebát se, radí na Jobs Expo

Přemýšlíte, kam budou směřovat vaše kroky po škole, nebo se chcete zapojit do pracovního procesu už během studia? Důležité je si ujasnit, jakým směrem se chcete kariérně ubírat a ideálně si i zvolit konkrétní firmu. Pak už máte napůl vyhráno. To, že firma aktuálně nevypisuje výběrové řízení na vaši vysněnou pozici, nemusí totiž být určující. …

číst více