V říjnu budou mít nové maturity generálku

20. 6. 2009 | Aktuality

Společné části maturitní zkoušky čeká pokusné ověřování ve dnech 19. a 20. října 2009. Hlavním cílem bude ověřit celkovou metodiku, logistiku a bezpečnost této maturitní zkoušky a ověření procesu hodnocení zkoušek konaných formou písemné práce a didaktických testů. Ověřování bude sledovat připravenost jednotlivých rolí – pracovníků školených pro výkon funkce školního maturitního komisaře, zadavatele zkoušek a hodnotitele písemných prací, dále hodnotitelů otevřených úloh didaktických testů a ředitelů škol.

Celou akci zabezpečí Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání.

Pokusného ověřování se zúčastní všichni žáci středních škol, kteří budou příští školní rok maturovat.

Více na: vyhláška Ministerstva školství

Zdroje: oficiální stránky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy oficiální stránky nových maturit