V Ostravě budou středoškoláci stavět mosty ze špejlí

1. 12. 2013 | Aktuality

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava společně se studentskou organizací IAESTE pořádá první ročník soutěže pro střední školy s názvem Bridge Builder Contest 2013. Cílem je představit technické obory a dát středoškolákům možnost vyzkoušet si své technické dovednosti v praxi.

Soutěž ve stavbě mostů ze špejlí se koná 2. prosince a zúčastní se jí více než stovka studentů odborných středních škol i gymnázií. Závodit se bude ve dvou kategoriích – první kategorie patří týmům, které staví svůj most doma nebo ve škole. Druhá je pro soutěžící, kteří ho postaví v den konání soutěže přímo na univerzitě.

Vítězem se stane tým, jehož most bude mít nejlepší poměr nosnosti k vlastní hmotnosti. Modely budou vyrobeny z předem daných materiálů a musí splňovat předepsané geometrické rozměry. Před vyhlášením vítězů mosty projdou zátěžovou zkouškou.

Zdroj informací: iaeste.cz

Zdroj fotografie: sxc.hu