V Budějovicích do dvou let další vysoká škola

27. 6. 2004 | Aktuality

Nová vysoká škola technického zaměření by měla během dvou let vzniknout v Českých Budějovicích. Jihočeské krajské město se tak snaží zastavit odliv studentů na univerzity v Praze, Brně nebo Plzni.

Nová vysoká škola technického zaměření by měla během dvou let vzniknout v Českých Budějovicích. Zastupitelé jihočeského krajského města se tak snaží zastavit odliv studentů na univerzity v Praze, Brně nebo Plzni.

Pro budoucí Vysokoškolský institut již byla vybrána vhodná nemovitost poblíž Vyšší odborné školy, na jejíž studijní program by měl institut navazovat. Jak uvedl jihočeský hejtman pro školství Karel Vachta, město převede na školu movitý i nemovitý majetek, jestliže se jí podaří získat alespoň 750 studentů. V případě schválení této smlouvy se stát zaváže Vysokoškolský institut financovat.

zdroj: www.budnews.cz