Univerzita Tomáše Bati se rozšiřuje do Prostějova

5. 1. 2008 | Aktuality

V prosinci 2007 se rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) Ignác Honza a starosta města Prostějova Jan Tesař dohodli na zřízení detašovaného pracoviště UTB v Prostějově. To vznikne v budově bývalé základní školy na Husově náměstí.

„Podpis této smlouvy znamená, že od září roku 2008 otevře UTB v Prostějově studium bakalářského oboru patřícího pod Fakultu technologickou. Jde o obor Logistika a management ve studijním programu Ekonomika a management,“ uvedl profesor Ignác Hoza.

UTB nabízí vzdělání ekonomického, humanitního, přírodovědného, technického a uměleckého směru na pěti fakultách. V současné době na ní studuje více než 11 000 posluchačů. Snahou vedení UTB je nabízet vysokoškolské vzdělání nejen ve Zlíně, ale i v dalších městech v okolí. Některé bakalářské studijní obory tak již nyní lze studovat ve Vsetíně, v Uherském Hradišti, v Kroměříži, v Přerově a v Brně.