Úniková hra českých studentů uspěla v USA

13. 2. 2019 | Aktuality

clanek_1200

Studenti politologie z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity vymysleli únikovou hru, která získala druhé místo v celosvětovém finále soutěže Peer-to-Peer: Facebook Global Digital Challenge. Porazili tak stovky studentských projektů z celého světa.

Studentský tým, pod vedením pedagogů Miloše Gregora a Petry Vejvodové, představil ve Spojených státech únikovou hru s názvem Fakescape. Ta má naučit mladé lidi, jak se ubránit dezinformacím ve veřejném prostoru. Ve fiktivním příběhu má hlavní roli novinář, který musí dokázat svou schopnost ověřovat informace.

Odborná porota u Fakescapu ocenila především hlavní myšlenku hry, která podporuje boj proti projevům extremismu a nenávisti na sociálních sítích, a také fakt, že je toto složité téma zapracované do hry, s níž nyní brněnští studenti jezdí po školách v celé České republice.

„Umístění v soutěži pro nás znamená veliké ocenění naší dlouhodobé práce. Kromě finanční odměny jsme získali i kontakty a pozornost ze zahraničí. Díky výhře máme navíc ještě větší motivaci v projektu pokračovat, protože vidíme, že to má smysl,“ uvedla pro server muni.cz Tereza Kráčmarová, členka oceněného týmu.

Hra je momentálně pouze v českém a slovenském jazyce. Ale chystá se i její překlad do angličtiny. První místo v soutěži získal turecký tým s projektem pomáhající dětem v uprchlických táborech.

Zdroj: muni.cz

Další články k tématu

Nejdřív obor, potom zaměření. Masarykova univerzita si bude o akreditacích rozhodovat sama

Nejdřív obor, potom zaměření. Masarykova univerzita si bude o akreditacích rozhodovat sama

Masarykova univerzita získala jako druhá v řadě po Karlově univerzitě institucionální akreditaci. V praxi to znamená, že o otevření či zrušení studijních oborů si obě univerzity budou rozhodovat příštích deset let samy na základě vnitřního systému kontroly kvality.   Doposud byl jediným rozhodovacím orgánem Národní akreditační úřad (NAÚ), který má nyní za úkol právě udílení institucionálních akreditací. …

číst více