Učeň Středního odborného učiliště ve Svitavách pobodal pedagoga.

1. 3. 2004 | Aktuality

Učeň Středního odborného učiliště ve Svitavách v pondělí 1. 3. 2004 v dopoledních hodinách vážně pobodal svého šedesátiletého pedagoga. Ten následkům zranění po převozu do nemocnice podlehl, přestože byla ihned přivolána záchranná služba.

Jak uvedla mluvčí východočeské policie Iva Marková, student napadl učitele bez zjevných důvodů v průběhu vyučování. Učeň byl zadržen kvůli podezření z vraždy. V případě odsouzení mu jakožto mladistvému hrozí nejvíce pětiletý trest odnětí svobody.

Střední odborné učiliště ve Svitavách je jediným regionálním učňovským centrem v tomto okresním městě. Škola nabízí studium oborů strojírenství, kovodělné a textilní výroby a oblasti služeb.

Zdroj: čtk