Titul Kolej roku získaly Harcovské koleje v Liberci

29. 4. 2014 | Aktuality

Nejoblíbenější kolejí se podle hlasování Excelent Kolej roku 2014 staly koleje na Harcově Technické univerzity v Liberci. Studenti Harcovské koleje vybrali mezi dalšími 129 konkurenty.

První místo získal Harcov s 2483 hlasy, což bylo jen o necelých 40 hlasů víc, než získaly druhé koleje na Jižním městě v Praze (2445 hlasů). Zde bydlí studenti Vysoké školy ekonomické v Praze, Karlovy univerzity a Vysoké školy chemicko-technogické. Na třetím místě se s 1263 body umístily brněnské koleje Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem.

Celkem 129 soutěžících kolejí získalo kolem 25 000 hlasů. Kromě hlavní soutěže se hlasovalo ještě v kategoriích o nejlepší promo video z kolejí a o nejnápaditější kolejní pokoj.

Harcovské koleje v soutěži uspěly už třikrát, kromě letošního mají také titul Kolej roku 2011 a 2013.

O tom, jak se vlastně žije na koleji, si můžete přečíst v jednom z našich článků. A pokud ještě nejste rozhodnuti, zda jít bydlet na privát či na kolej, přečtěte si následující porovnání.