Titul Kolej roku získaly Harcovské koleje v Liberci

29. 4. 2014 | Aktuality

Nejoblíbenější kolejí se podle hlasování Excelent Kolej roku 2014 staly koleje na Harcově Technické univerzity v Liberci. Studenti Harcovské koleje vybrali mezi dalšími 129 konkurenty.

První místo získal Harcov s 2483 hlasy, což bylo jen o necelých 40 hlasů víc, než získaly druhé koleje na Jižním městě v Praze (2445 hlasů). Zde bydlí studenti Vysoké školy ekonomické v Praze, Karlovy univerzity a Vysoké školy chemicko-technogické. Na třetím místě se s 1263 body umístily brněnské koleje Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem.

Celkem 129 soutěžících kolejí získalo kolem 25 000 hlasů. Kromě hlavní soutěže se hlasovalo ještě v kategoriích o nejlepší promo video z kolejí a o nejnápaditější kolejní pokoj.

Harcovské koleje v soutěži uspěly už třikrát, kromě letošního mají také titul Kolej roku 2011 a 2013.

O tom, jak se vlastně žije na koleji, si můžete přečíst v jednom z našich článků. A pokud ještě nejste rozhodnuti, zda jít bydlet na privát či na kolej, přečtěte si následující porovnání.

Další články k tématu

TUL vyvíjí unikátní motorku. O její technologii má zájem i Jawa

TUL vyvíjí unikátní motorku. O její technologii má zájem i Jawa

Technologická univerzita v Liberci se podílí na vývoji jedinečného stroje. Její krosový motocykl na elektrický pohon má zásluhou své výkonné baterie dojezd sto kilometrů. Jedná se o unikát a zájem o něj má i známý výrobce motorek Jawa. „Naším cílem bylo, aby měla motorka zajímavý výkon při důstojném dojezdu. Chtěli jsme dosáhnout minimálně sta kilometrů …