Titul Kolej roku získaly Harcovské koleje v Liberci

29. 4. 2014 | Aktuality

Nejoblíbenější kolejí se podle hlasování Excelent Kolej roku 2014 staly koleje na Harcově Technické univerzity v Liberci. Studenti Harcovské koleje vybrali mezi dalšími 129 konkurenty.

První místo získal Harcov s 2483 hlasy, což bylo jen o necelých 40 hlasů víc, než získaly druhé koleje na Jižním městě v Praze (2445 hlasů). Zde bydlí studenti Vysoké školy ekonomické v Praze, Karlovy univerzity a Vysoké školy chemicko-technogické. Na třetím místě se s 1263 body umístily brněnské koleje Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem.

Celkem 129 soutěžících kolejí získalo kolem 25 000 hlasů. Kromě hlavní soutěže se hlasovalo ještě v kategoriích o nejlepší promo video z kolejí a o nejnápaditější kolejní pokoj.

Harcovské koleje v soutěži uspěly už třikrát, kromě letošního mají také titul Kolej roku 2011 a 2013.

Kompletní výsledky naleznete v tomto odkazu.

O tom, jak se vlastně žije na koleji, si můžete přečíst v jednom z našich článků. A pokud ještě nejste rozhodnuti, zda jít bydlet na privát či na kolej, přečtěte si následující porovnání.

Další články k tématu

Na VŠE o VŠE: Dorazte na den otevřených dveří

Na VŠE o VŠE: Dorazte na den otevřených dveří

Jestliže uvažujete o studiu na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale prozatím jste neučinili finální rozhodnutí, zavítejte na den otevřených dveří! Informace o podobě studia na VŠE představí vyučující i studenti ze šesti různých fakult. Den otevřených dveří je určen jak pro zájemce o bakalářské studium, tak i budoucím magistrům. Kromě podrobností o průběhu a podmínkách …

číst více
Zbraň v boji proti koronaviru: Systém z dílny TUL pomůže hygienikům najít ohnisko nákazy

Zbraň v boji proti koronaviru: Systém z dílny TUL pomůže hygienikům najít ohnisko nákazy

Kdo, kdy a kde – to jsou otázky, na které potřebují znát odpovědi hygienici během epidemií, aby mohli zabránit dalšímu šíření nákazy. V současnosti, kdy celý svět čelí pandemii koronaviru, jsou tyto odpovědi ještě zásadnější. Tým kolem geoinformatika Jiřího Šmídy z Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity Liberec, proto uspíšil vývoj systému, díky kterému je možné …

číst více