Studenti Masarykovy univerzity organizuji světoznámou konferenci TEDx

23. 4. 2024 | Tiskové zprávy

Letos studenti Masarykovy univerzity organizují již čtvrtý ročník TEDxMasarykUniverzity – konference od studentů pro studenty, akademiky i širší veřejnost.

promo_sirka

Čtvrtý ročník konference je připraven na 25. dubna 2024 v prostorách Basecamp CityHouse Brno. Organizaci téhle konference si vzali na starost brněnští studenti Masarykovy Univerzity. Na konferenci se sejde zajímavá skupina řečníku z oblasti vědy a techniky, žurnalistiky, neziskového sektoru či historie. Jedná se o univerzitní konferenci, což znamená, že ji organizují vysokoškolští studenti pro vysokoškolské studenty, stejně jako pro absolventy, akademiky, ale také širokou veřejnost.

Událost se bude konat přes celé odpoledne a návštěvnici budou mít příležitost setkat se s inspirativními řečníky, kteří se podělí o své zkušenosti a nápady, potkat lidi se kterými běžně nemluví a dostat náhled do jejich oboru nebo životních zkušeností. Letos se můžete potkat například s právníkem v IT oblasti Janem Tomíškem, kastelánem Vojtěchem Brožem a slovenským novinářem Jakubem Filo.

broz_1filo_1

tomisek_1

Cílem konference je také návštěvníkům přidat novou motivaci anebo získání nového pohledu na každodenní věci. Konference TEDx jsou nezávislé projekty založené na konceptu tzv. „velkého TEDu” – světoznámých konferencí pořádaných renomovanou americko-kanadskou neziskovou organizací TED Conferences, LLC. Pod střechou „velkého TEDu” tak mohou licencovaní pořadatelé, jako jsou i tito studenti Masarykovy univerzity, pořádat menší konference ve vlastní režii. Spojují nejen posluchače a zajímavé osobnosti v pozici řečníků, nýbrž i jednotlivé organizátory z nejrůznějších koutů světa a pozadí.

Každý rok zorganizují nadšenci přibližně 3 000 TEDx konferencí po celém světě a pouhé čtyři z nich se odehrávají v České republice. Z toho pouze jedna se odehrává mimo Prahu – TEDxMasarykUniversity.

Další články k tématu

Pozvánka na TEDx UNYP 2023 – „Klíče do budoucnosti“

EDx platforma, proslulá podporou intelektu a šířením „Hodnotných myšlenek“ s radostí oznamuje, že nadcházející událost TEDxUNYP 2023 se bude konat v UNYP Aréně dne 21. října 2023. Tématem letošního roku je „Klíče do budoucnosti“ s důrazem na udržitelnost jak pro naši planetu, tak pro nás samotné. Od svého založení byl TEDxUNYP přední platformou pro výměnu […]

číst více