Student byl při útoku na pedagoga nepříčetný

18. 2. 2004 | Aktuality

Napadení hradeckého univerzitního pedagoga Jana Laška zřejmě zůstane nepotrestáno. Dvacetiletý student politologie Martin Jelínek, jenž na Laška v prosinci loňského roku zaútočil baseballovou pálkou, byl podle vyjádření lékařů při svém činu nepříčetný. Jak pro deník Právo uvedl zástupce ředitele hradecké policie Vladimír Dědek, policie případ uzavřela a navrhla státnímu zastupitelství zastavení trestního stíhání.

S verdiktem hradecké policie však nesouhlasí napadený pedagog, který požaduje studentovo vyloučení ze školy. Jestli bude Jelínek vyloučen, nebo nikoli, rozhodne až fakultní disciplinární komise. Podle děkana hradecké Pedagogické fakulty Vladimíra Wolfa se student momentálně nachází na psychiatrickém oddělení s diagnózou vážného případu schizofrenie, kterou není možné léčit.

Zdroj: pravo.cz