Státní maturita: Raději lehčí variantu, spíš jazyk než matematiku

22. 12. 2010 | Aktuality

Minulý týden se začaly tisknout maturitní testy a studenti se definitivně rozhodovali, ze kterých předmětů a v jaké obtížnosti budou maturovat. Výsledky jejich rozhodnutí v pátek zveřejnila ČTK.

Celkem 86 procent studentů si zvolilo lehčí obtížnost zkoušky a 61 procent maturantů upřednostnilo zkoušku z cizího jazyka před matematikou. I tak je zájem o matematiku vzhledem k neúspěšnosti v říjnové generálce podle ministra školství Josefa Dobeše nečekaně vysoký. Navíc si těžší variantu v případě matematiky vybral nejvyšší podíl zkoušených – téměř čtvrtina. Obtížnější variantu testů z angličtiny bude skládat 19 procent studentů, z němčiny šest procent. Pouhých osm procent studentů bude dělat těžší zkoušky z českého jazyka.

Novou podobu maturity pod taktovkou státu bude skládat více než 98 tisíc středoškoláků.

Zdroj: www.rozhlas.cz, www.ct24.cz, zpravy.idnes.cz

Zdroj fotografie: stock.exchange