Soutěž Miss Academia 2005 spěje do finále

21. 3. 2005 | Aktuality

Soutěž Miss Academia 2005 se pomalu blíží do finále. Ze 153 fakult státních i soukromých vysokých škol České i Slovenské republiky vybrala porota 12 dívek, které se nyní uchází o vaše hlasy.

Největší zastoupení mezi finalistkami mají brněnské vysoké školy, celkem 4 dívky: Jitku Putnarovou z Univerzity obrany, Michaelu Bahulovou z Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity, Katarínu Janouškovou z téže univerzity a Kateřinu Říhovou z Masarykovy univerzity. Vždy dvě dívky reprezentují vysoké školy Zlína, Olomouce a Plzně. Jedna dívka studuje pražskou a jedna ostravskou univerzitu.

Nabízí se otázka, podle čeho studenti volí svou miss. Někteří si myslí, že rozhodující je to, z jaké vysoké školy dívka pochází. Studentka Lenka z Masarykovy univerzity v Brně však tvrdí: „Určitě bych nevolila dívku kvůli tomu, že je z Masarykovy univerzity, pro mě jsou rozhodující sympatie.“ V této soutěži není důležitý pouze vzhled finalistek, ale také jejich znalosti a vtip. Tomáš, student VUT v Brně nemá o své favoritce ještě úplně jasno: „Nemůžu se rozhodnout mezi dívkou s číslem 1 a dívkou s číslem 3.“ Pokud vy máte vybráno, můžete se zúčastnit hlasování pomocí sms zprávy. Pořadatelé této akce slibují za odeslané hlasy výhry (např. mobilní telefon). Jestliže zatím nevíte, kdo je tou pravou Miss Academia 2005, podívejte se na www.missacademia.cz.

Soutěž vyvrcholí 6.dubna ve zlínském Velkém kině. Z tohoto slavnostního večera vzejde nejen nová Miss Academia, ale i Miss Press a Miss On-line. Vítězky získají například jazykový kurz v zahraničí, elektroniku nebo kosmetické výrobky.

Soutěž Miss Academia již devátým rokem připravují studenti Fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity. Loňský ročník byl zaměřen na dobrodružství v divočině, předloňský byl pohádkově laděný. Letošní miss má být tak krásná, chytrá a zajímavá, aby oslovila samotného Jamese Bonda.