Přijímací zkoušky na SŠ budou zřejmě zrušeny

30. 9. 2003 | Aktuality

Ministerstvo školství uvažuje o zrušení přijímacích zkoušek na střední školy.

Ministerstvo školství uvažuje o zrušení přijímacích zkoušek na střední školy. Přibližně za pěz let už by místo těchto zkoušek žáci skládat pouze všeobecné testy, které by poté mohli posílat na střední školy spolu s přihláškou. Celá akce je zatím pouze ve fázi příprav, reakce jsou víceméně pozitivní.

Výhdou jednotných testů je nejen jejich objektivnost ale také to, že by se díky nim měla zvednout úroveň základních škol v krajích. Například na Olomoucku už vznikla pracovní skupina ředitelů gymnázií, kteří se shodli na používání shodných testů při přijímání žáků do gymnázií. „Už při následujících přijímacích zkouškách použijí všechna gymnázia v Olomouckém kraji shodné testy Scio. Žáci alespoň nebudou muset zbytečně skládat zkoušky v obou kolech. Testy jsou navíc velmi objektivní,“ uvedl ředitel Gymnázia ve Šternberku Jiří Hackenwald, člen rady Asociace ředitelů gymnázií.

Otázkou zůstává, kdo by měl takové testy vytvořit a jak, neboť každá škola s maturitou má na své žáky jiné nároky.

Zdroj: lidovky