Policie vyšetřuje Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze

11. 10. 2003 | Aktuality

Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze, kterou zřídilo Arcibiskupství pražské, nyní vyšetřuje policie kvůli podezření z finančních machinací.

V čele této školy stál vrchní ministrant v katolickém kostele Nejsvětějšího Salvátora Petr Brichcín. Škodní komise, která vznikla na popud nynějšího ředitele Vévody, jmenovaného Arcibiskupstvím, zatím vyčíslila škody způsobené škole za předchozího vedení na 375 tisíc. Toto číslo ale nemusí být konečné.

Co prošetřuje policie? Výplaty mimořádných odměn vybraným členům vedení v době, kdy škola neměla ani na 13. a 14. platy pro normální zaměstnance, prodávání „nefunkčních“ počítačů vlastní firmě za zlomek jejich skutečné hodnoty, několikatisícové faktury za konzultace, které byly zároveň náplní vlastní práce, vyřazení údajně nefunkčního vybavení školy, které mělo být sešrotováno, o čemž ale neexistuje legální potvrzení atd.

Podnět k vyšetřování dostal vyšetřovatel Smejkal od ředitele Vejvody před dvěma týdny. Kdy vyšetřování uzavře, si však nadporučík odhadnout netroufá.

Zdroj: LN