Pán prstenů 4:

6. 4. 2004 | Aktuality

Nejenom čeští studenti nesouhlasí s přerozdělováním peněz ve školním resortu. Minulý pátek vyšli do ulic také vídenští studenti a protestovali proti prosazení akčního plánu, kterého autorem je rektor Vídeňské univerzity Georg Winckler.

Nejenom čeští studenti nesouhlasí s přerozdělováním peněz ve školním resortu. Minulý pátek vyšli do ulic také vídenští studenti a protestovali proti prosazení akčního plánu, jehož autorem je rektor Vídeňské univerzity Georg Winckler. Studenti se proti komercionalizaci akademické půdy rozhodli bojovat svérázně: před hlavní budovou Vídeňské univerzity sehráli happeningové divadelní představení Pán prstenů, ve kterém ztvárnili rektora coby krutého vládce Saurona. Studenti převlečení za hobity odevzdali rektorovi Sauronovi Prsten organizačního plánu, s jehož pomocí může nyní rektor rozhodovat o veškerém dění na univerzitě. Studenti chtěli pomocí vtipné persifláže poukázat na nesouhlas s nynějšími transformačními procesy. Nelíbí se jim moc, kterou Winkler disponuje a už vůbec postupná privatizace univerzity, kterou se snaží prosadit.

Zdroj: Österreichische HochschülerIn­nenschaft, http://www.oeh.ac.at