Olomoucká přírodověda si na zimu 2008 chystá nový kabát

21. 9. 2006 | Aktuality

Krásná, velká, prosklená. Taková bude nová budova přírodovědecké fakulty olomoucké univerzity. První přednášky by na ní měly začít v zimním semestru 2008.

„Objekt pojme pracoviště fakulty zaměřená na matematiku, informatiku, fyziku, chemii a vědy o Zemi. Tato pracoviště se sem přestěhují z několika objektů dosud rozesetých v různých částech Olomouce,“ uvedl mluvčí olomoucké univerzity Radek Palaščák.

Podle Palaščáka se pracoviště přírodovědných oborů studovaných na olomoucké univerzitě již za dva roky shromáždí do dvou středisek – tím druhým zůstane areál Olomouc-Holice, v jehož Biologickém centru by měla zůstat všechna biologická pracoviště a na ně navazující pracoviště biochemie a biofyziky.

„Stavba objektu bude financována převážně ze zdrojů státního rozpočtu, přesněji z účelové dotace zahrnuté v Programu reprodukce majetku veřejných vysokých škol. Potvrzená registrace zní na částku zhruba 850 milionů korun,“ řekl k projektu nové budovy kvestor Univerzity Palackého Jiří Jirka. Začne tak největší investiční akce univerzity za poslední desetiletí.

Příprava stavby nové přírodovědecké fakulty začala 4.září a 12.září byl položen její základní kámen.