Odvolání proti maturitě z češtiny podaly již tisíce studentů

19. 6. 2012 | Aktuality

message-human-protest-megaphone-communication_1187-6333

Již téměř tři tisíce studentů podalo odvolání proti výsledku státní maturity z českého jazyka. Vezmeme-li v potaz to, že poslední studenti se své výsledky dozvěděli teprve minulý pátek, můžeme čekat ještě nárůst stížností. Za velice sporné a nespravedlivé považují letošní maturanti hodnocení slohových prací. Za pravdu jim dávají učitelé i odborníci.

Podle zjištění Hospodářských novin bylo v půlce minulého týdne podáno pětkrát tolik stížností, než tomu bylo v roce loňském. K 13. červnu evidovali krajské úřady 2686 odvolání. Úřady mají na vyřízení stížnosti třicet dnů. Ty jdou navíc ještě na přezkum zpět do Cermatu, kde se určí, zda byla práce opravena dle předem stanovených kritérií.

Pro středoškolské studenty, kterým byla slohová práce ohodnocena sporně, jsou asi nejhorší problémy ohledně přijetí na vysoké školy. Některé totiž vyžadují předložení maturitního vysvědčení již v červnu. Ale například Univerzita Karlova nebo České vysoké učení technické vzhledem k vysokému počtu odvolání budou požadovat maturitní vysvědčení až v září.

Zdroje informací: Mladá fronta, www.ceskatelevize.cz Zdroj obrázku: sxc.hu

Další články k tématu

Nejčastější chyby při psaní maturitní slohovky

Nejčastější chyby při psaní maturitní slohovky

Písemná zkouška neboli maturitní slohovka je první částí tzv. komplexní zkoušky z českého jazyka a literatury. Žáci se na ni obvykle moc nepřipravují. A to je velká chyba. Průběh zkoušky V úvodu obdržíte testovací sešit s nabídkou šesti zadání. V sešitě naleznete také jeden prázdný list, na který si můžete dělat poznámky. Povolenou pomůckou jsou pouze psací …

číst více