Nový Zéland má pověst nejbezpečnější země, Spojené království zase nejpřívětivější

16. 12. 2020 | Studium v zahraničí

nový zéland Mezinárodní studenti hodnotili v průzkumu nadnárodní vzdělávací organizace Navitas atraktivitu anglofonních zemí jako studijních destinací. V době koronavirové pandemie výzkumníci zjišťovali, jak studenti vnímají jednotlivé země z hlediska bezpečnosti a stability i její otevřenosti a srdečnosti.

V současnosti je podle průzkumu nejstabilnější a nejbezpečnější destinací pro mezinárodní studenty Nový Zéland. Zemi i v době šířící se nákazy považují za bezpečnou tři čtvrtiny dotazovaných. Na druhé pozici je pak Kanada následovaná Austrálií.

Spojené království sice nemá tak dobře hodnocené parametry bezpečnosti, ale zase je podle studentů více otevřené a srdečné k mezinárodním studentům. Myslí si to přibližně sedm z deseti dotazovaných. Naopak na Novém Zélandu považují zemi za otevřenou jen čtyři respondenti z deseti. Podle autora výzkumu Jona Chewa se pro studenty s postupující koronavirovou pandemií stává otevřenost a srdečnost důležitější než to, jak se země s nákazou vypořádá.

Zcela na chvostu hodnocení pak stojí Spojené státy. Pouze jeden z deseti dotazovaných studentů se domnívá, že jsou USA bezpečnou zemí. Takto nízké hodnocení májí USA i z hlediska přívětivosti vůči zahraničním studentů.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Do průzkumu, který proběhl během září, se zapojilo 300 respondentů z 54 zemí. Pro úplnost je nutné dodat, že o bezpečnosti zemí rozhodovalo zejména to, jak jednotlivé se jednotlivé vlády dokázaly vypořádat s pandemií. Oproti květnu byla naprostá většina zkoumaných zemí hodnocena jako méně bezpečná, vyjma Spojeného království. Naznačuje to, že má tamější vláda nyní situaci lépe pod kontrolou než v květnu.

Zdroje:
Navitas, Erudera College news

Další články k tématu

Buď díky diplomu z Británie blíže světu, velkolepým zážitkům i úspěchu

Buď díky diplomu z Británie blíže světu, velkolepým zážitkům i úspěchu

Velká Británie je jednou z nejdostupnějších anglicky mluvících destinací pro vysokoškolské studium. Láká svou prestiží, vysokou zaměstnaností i širokým výběrem oborů a univerzit, které jsou uznávány po celém světe. Víme, že studium v zahraničí mění život k lepšímu, a tak chceme pomoci k této fantastické příležitosti všem, kdo se nebojí jít si za svým a pořádně …

číst více
Zájem o Erasmus neupadá. Výjezd do zahraničí zrušila jen desetina studentů

Zájem o Erasmus neupadá. Výjezd do zahraničí zrušila jen desetina studentů

Studenti mají stále zájem vyjet studovat do zahraničí přes program Erasmus, koronavirové pandemii navzdory. Své cesty plánované na nadcházející semestr zrušila jen desetina z nich. Tři čtvrtiny naopak chtějí vyjet v řádné termínu a ostatní uvažují o pozdější cestě. „Většina českých studentů výjezdy neruší, protože až 75 procent studentů nadále počítá s tím, že do zahraničí vyjede. …

číst více
Erasmus v Británii po brexitu: Co čeká stávající studenty a jak to bude s výjezdy v budoucnu?

Erasmus v Británii po brexitu: Co čeká stávající studenty a jak to bude s výjezdy v budoucnu?

Velká Británie k 1. lednu 2021 definitivně opustila Evropskou unii. Zkomplikuje se tím obchodování s ostrovní zemí a složitější bude také cestování. Ještě do září můžete Británii navštívit pouze s občanským průkazem, poté už bude nutný pas. Situace se mění také pro studenty, kteří by chtěli vyjet do země studovat. Co čeká stávající studenty na Erasmu ve …

číst více