Nový obor v Liberci: Biomedicínská technika

9. 3. 2008 | Aktuality

Nový tříletý bakalářský studijní program Biomedicínská technika nabídne od září Technická univerzita v Liberci (TUL). Připraví studenty k výkonu povolání biomedicínský technik a jeho zavedením reaguje TUL na nedostatek kvalifikovaných odborníků. „Máme spolehlivé signály, že enormní zájem o absolventy tohoto oboru budou mít nejen nemocnice ale i některá špičková lékařská pracoviště v Praze, například Institut klinické a experimentální medicíny,“ konstatoval prorektor TUL Zdeněk Kůs.

Podstatnou část výuky nového programu bude zajišťovat Ústav zdravotnických studií TUL ve spolupráci s fakultou mechatroniky a mezioborových inženýrských studií, fakultou strojní, pedagogickou, textilní a hospodářskou. Univerzita bude spolupracovat také s Krajskou nemocnicí Liberec a.s., ale i s odborníky z Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze, kde budou studenti vykonávat část své odborné praxe.

Přijímací zkoušky budou uchazeči skládat z matematiky, fyziky a biologie, šanci na úspěch má přibližně 35 uchazečů. Přihlášky ke studiu nového oboru bude TUL přijímat až do konce května 2008.