Nová maturita vstupuje do fáze generálního zkoušení

21. 4. 2009 | Aktuality

Přípravy na spuštění nové maturity byly ukončeny podáním návrhu vyhlášky o ukončování vzdělávání ve středních školách. Po výměně vedení společnosti CERMAT, která má maturitu na starosti, představil její ředitel Martin Mach nový levnější systém vyhodnocování zkoušky dospělosti. Vyplněné zkouškové archy se budou z více škol svážet na jedno místo k digitalizaci.

Odzkoušení nové maturity proběhne v několika fázích. Do 6. května bude v 65 školách testována metodika vyhodnocování zkoušek a jejich obsah. V dalších fázích přistoupí ke generálce všechny školy. V říjnu se bude ověřovat organizace a logistika státních maturit. Ve třech dnech si všichni budoucí maturanti vyzkouší didaktické testy ze všech povinných předmětů, tedy z českého jazyka, cizího jazyka a matematiky. Ve třetí fázi půjde především o připravenost hodnotitelů.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy spustilo informační portál www.novamaturita.cz, kde by měli potřebné informace nalézt jak učitelé tak studenti.

Zdroje: CERMAT (www.cermat.cz), MSMT