Nová fakulta Univerzity Pardubice

10. 1. 2008 | Aktuality

K 1. lednu se přeměnil dosavadní vysokoškolský ústav – Ústav elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice na samostatnou fakultu – **Fakultu elektrotechniky a informatiky **.

Bakalářský studijní program Informační technologie se stejnojmenným oborem byl akreditován v roce 2001 jako celouniverzitní studijní program. Pro zabezpečení výuky studijního programu vznikl od 1. ledna 2002 Ústav informatiky Univerzity Pardubice. V roce 2003, při akreditaci dalšího bakalářského studijního programu Elektrotechnika a informatika s oborem Komunikační a mikroprocesorová technika, byl přejmenován na Ústav elektrotechniky a informatiky. V minulém roce se podařilo získat akreditaci pro navazující magisterské studijní programy, jejichž absolventi získají titul inženýr.

Nová fakulta vychovává v současnosti odborníky ve 4 studijních oborech a v letošním akademickém roce na ní studuje 760 vysokoškoláků. V pětiletém horizontu se předpokládá, že bude mít fakulta přibližně tisíc studentů.

Vedením fakulty byl pověřen prof. Ing. Pavel Bezoušek, CSc., dosavadní ředitel ústavu.

Bližší informace naleznete na webových stránkách fakulty.

Zdroj: www.upce.cz