Nevšední studijní obor na pražské VŠE

12. 5. 2006 | Aktuality

Zcela unikátní obor zaměřený na obnovu a rozvoj kulturního dědictví připravuje pro své studenty Vysoká škola ekonomická v Praze. Na jeho otevření se minulý týden dohodli ministr kultury Vítězslav Jandák a rektor VŠE Richard Hindls.

Tento nový studijní obor bude určen nejen absolventům středních škol, ale i odborníkům z praxe v rámci celoživotního vzdělání. Bude možno ho studovat jak v bakalářském, tak v navazujícím magisterském programu a jeho absolventi následně získají titul inženýr. Jeho otevření je naplánováno na podzim příštího roku.

Absolventi připravovaného oboru by měli získat specializované odborné vzdělání, které zahrne soubor komplexních znalostí památkářských, historických, technologických, sociálně psychologických, právních a samozřejmě také ekonomických. Cílem je naučit studenty památky nejen chránit, ale také je ekonomicky zhodnocovat.

Zdroj: TV Nova, www.npu.cz