Chcete stipendium pro studium v zahraničí?

20. 1. 2017 | Aktuality

Bakala Foundation znovu podpoří talentované studenty. Odstartoval osmý ročník programu Scholarship

Bakala Foundation odstartovala další ročník atraktivního stipendijního programu Scholarship. Několika miliony korun podpoří nejtalentovanější studenty s ambicí absolvovat bakalářský či magisterský program na některé z prestižních zahraničních univerzit.

Ti nejlepší z žadatelů v září získají stipendium, jehož výše závisí na zvolené škole a individuálních finančních možnostech. Při splnění všech podmínek nadace stipendistům garantuje podporu po celou dobu studijního programu, na který ji získali.

Spolu s podáním přihlášky musí každý z žadatelů zpracovat esej v anglickém jazyce na jedno ze tří stanovených témat. V rámci prvního tématu se studenti mohou zamyslet nad tím, co považují za nejvíc fascinující pokrok ve svém oboru zájmu za posledních 100 let. Druhou volbou je zamyšlení nad otázkou, zda může jednotlivec přispět k trvale udržitelnému rozvoji. Třetí možností je reflexe na téma právo na život a na smrt a kde jsou hranice medicíny.

Zájemci se mohou do programu hlásit pouze elektronicky, prostřednictvím formuláře na webových stránkách nadace, kde jsou zveřejněna i letošní témata esejí. Přihlášky je možné podávat do 15. května 2017.

Zdroj: Tisková zpráva Bakala Foundation

Zdroj fotografie: Freeimages.com

Další články k tématu

Zahraniční studenti v Australii bijí na poplach. Obávají se bezdomovectví

Zahraniční studenti v Australii bijí na poplach. Obávají se bezdomovectví

Zahraniční studenti v Austrálii měli finanční problémy ještě před vypuknutím pandemie. Jejich situace se nyní ještě více zhoršila. Vyplývá to ze studie, kterou organizoval profesor Alan Morris z Univerzity technologie v Sydney. První části předpandemického šetření se zúčastnilo přes sedm tisíc respondentů z řad zahraničních studentů. Více než třetina z nich často zápasila s tím, jak zaplatí nájem …

číst více
Studenti, kteří se chystají do ciziny, zatím netuší, co bude dál

Studenti, kteří se chystají do ciziny, zatím netuší, co bude dál

Řada českých studentů, kteří plánovali na začátek semestru vyjet studovat do zahraničí, žije v nejistotě. Celou Evropu sevřela druhá vlna pandemie koronaviru a počty nakažených dál stoupají i jinde ve světě. Bohužel ani v rámci Evropy neexistuje jednotný postup pro řešení pandemické situace. Každá země reaguje na aktuální čísla a zavádí různá omezení. Ty se podle vývoje …

číst více