Na americkém veletrhu vzdělání byl o český stánek velký zájem

17. 6. 2010 | Aktuality

První červnový týden se letos konal již 62. ročník mezinárodního veletrhu NAFSA, který je zaměřen na výměnu informací ve vzdělávání. Americké město Kansas City hostilo více než 7 000 účastníků z téměř 100 zemí celého světa. Letošní ročník zahájil spisovatel Salman Rushdie.

Na veletrhu se prezentovalo asi 350 vysokých škol a organizací, které se snaží využít stále rostoucího zájmu o studium v zahraničí. Českou republiku na letošním ročníku zastupovala Univerzita Karlova, Masarykova univerzita a Univerzita Palackého.

Český stánek Study in the Czech Republic zorganizoval Dům zahraničních služeb za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Velkým přínosem tohoto způsobu prezentace je především navázání důležitých osobních kontaktů. O český stánek prý letos projevili zájem především studenti z USA a Korejské republiky.

Zdroj: tisková zpráva Foto: Study_in_Cz