Na teplické konzervatoři se objevil meningokok

18. 3. 2004 | Aktuality

Na následky meningitidy (zánětu mozkových blan) zemřel z pátku na sobotu dvaadvacetiletý student teplické konzervatoře. Nic bližšího o příčinách vzniku choroby však není známo.

Protože se jedná o onemocnění s velice rychlým průběhem, hygienici vyzvali ostatní studenty, aby již během víkendu vyhledali lékaře. Těm, kteří tak učinili, byly předepsána antibiotika. Pokud se tak stane včas, nemoc není smrtelná. Nejúčinnější prevencí tzv. invazivního meningokokového onemocnění skupiny C je ovšem očkování, které by měly využít především děti a adolescenti. Tuto službu poskytují praktičtí lékaři nebo očkovací centra.