Multisportovní aréna ponese jméno UNYP Arena

28. 11. 2019 | Tiskové zprávy

Processed with VSCO with kp2 presetUniversity of New York in Prague dlouhodobě podporuje studenty ve zdravém a aktivním životním stylu. Nyní UNYP podniká v tomto směru další krok díky spolupráci s AC Sparta Praha, když propůjčuje své jméno názvu jednomu z největších a nejmodernějších pražských multisportovních zařízení. Na začátku září sportovní aréna v Praze 9, Podvinný Mlýn (známá dosud jako Aréna Sparta) začala s rebrandingem hlavní haly a okolních hřišť na UNYP Arenu. Ta se rovněž stane oficiálním domovem florbalového, fotbalového a basketbalového týmu UNYP Blazers. Všechny změny by měly být provedeny do konce roku.

UNYP Arena je domovem více než šesti klubů Sparty od florbalu a futsalu po rugby a atletiku. Hala hostuje více než 2000 pražských členů těchto klubů včetně dalších klubů, škol a týmů. Aréna je vhodným místem, kde mladí lidé mohou trávit volný čas, růst a rozvíjet své tělo a mysl skrz sportovní aktivity. Aréna je známá i díky dalším akcím včetně Heroes Gate, tanečních soutěží a podobně. Aréna se dostala do světového povědomí i hostováním mistrovství světa ve florbalu v roce 2018 a ve futsalu v roce 2019.

„University of New York in Prague vždy věřila, že zdravé tělo a zdravá duše tvoří ty nejlepší studenty a budoucí absolventy. Právě proto jsme rádi, že jsme ve spolupráci s Asociací Sparty pojmenovali arénu v Praze 9, která je domovem mnoha jejích týmů. Doufáme, že využijeme tuto příležitost k tomu, abychom studenty přiblížili ke sportovních aktivitám a zároveň podpoříme komunitu a mládež, která v aréně trénuje,“ říká generální ředitel UNYP Sotiris Foutsis. „Jako dlouhodobý partner týmu florbalové Sparty bylo pojmenování jejich domovské arény dalším krokem v našem partnerství. Jsme hrdí na skvělou reputaci a sportovní kvality, které prokázali za dobu naší kooperace.“

„Aréna je spojena s významnými českými sportovními týmy, a proto dávalo smysl pojmenovat ji po instituci s dobrou pověstí a vedoucím postavením v rámci vyššího vzdělávání v angličtině v Česku. Těšíme se z rostoucího úspěšného partnerství a budování sportovní komunity,“ dodává Václav Culka, předseda představenstva Asociace Sparty.

Vytváření bližšího spojení mezi University of New York in Prague a sportovními aktivitami je dnes důležitější než kdy dříve, zvláště v době, kdy UNYP nově nabídne unikátní bakalářský program Business Administration se zaměřením Sportovní Management, a to od září 2020.

Další články k tématu