MONITOR – TV Nova: Na ústecké univerzitě se objevila tuberkulóza

19. 4. 2006 | Aktuality

U studenta Pedagogické fakulty ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně se objevilo podezření na nakažlivou tuberkulózu. Informovala o tom Televize Nova a po ní další média. Podle prvních zpráv je možné, že se nemoc může šířit dál.

Čtěte více o případu tuberkulózy také na idnes.cz

Podle televize totiž nikdo neví, s kolika dalšími studenty přišel dvaadvacetiletý posluchač matematiky do styku. Hygienici vyzvali každého, kdo by mohl mít podezření, že může být nakažen, aby podstoupil lékařskou prohlídku.

Vysokeskoly.cz budou další vývoj tohoto případu sledovat. Více v nejbližších dnech.