Místo majetku boj za klima. Američané kvůli studentským půjčkám mění priority

21. 10. 2019 | Aktuality

vlastnění majetkuStudentské půjčky, zpomalující ekonomika, obchodní války, i dopady finanční krize – to jsou hlavní příčiny toho, že mladí Američané vidí svou budoucnost černě.

Vyplývá to z průzkumu, kterého se zúčastnilo tři tisíce respondentů z USA. Polovina z nich nepředpokládá, že by si kdy vydělala na významnější majetek.

Kvůli stoupajícím cenám nemovitostí účastníci výzkumu uvedli, že po většinu života budou nejspíš bydlet v nájemních bytech. Situaci jim nepomohou vyřešit ani rodiče. Přes 70 procent respondentů nepředpokládá, že by po nich zdědili hodnotnější majetek.

Mladí lidé proto začali měnit své priority. Nejdůležitější už pro ně nejsou v budoucí kariéře peníze ale životní styl. Své vydělané peníze a úsilí by zhruba 60 procent dotázaných věnovalo na charitu. Většina pak organizacím bojujícím se změnou klimatu.

Zdroj: