Místo majetku boj za klima. Američané kvůli studentským půjčkám mění priority

21. 10. 2019 | Aktuality

vlastnění majetkuStudentské půjčky, zpomalující ekonomika, obchodní války, i dopady finanční krize – to jsou hlavní příčiny toho, že mladí Američané vidí svou budoucnost černě.

Vyplývá to z průzkumu, kterého se zúčastnilo tři tisíce respondentů z USA. Polovina z nich nepředpokládá, že by si kdy vydělala na významnější majetek.

Kvůli stoupajícím cenám nemovitostí účastníci výzkumu uvedli, že po většinu života budou nejspíš bydlet v nájemních bytech. Situaci jim nepomohou vyřešit ani rodiče. Přes 70 procent respondentů nepředpokládá, že by po nich zdědili hodnotnější majetek.

Mladí lidé proto začali měnit své priority. Nejdůležitější už pro ně nejsou v budoucí kariéře peníze ale životní styl. Své vydělané peníze a úsilí by zhruba 60 procent dotázaných věnovalo na charitu. Většina pak organizacím bojujícím se změnou klimatu.

Zdroj:

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

http://www.collegenews.com/article/gen-z-research-own-assets-older/

Další články k tématu

Středoškoláci mohou díky stipendiu FLEX rok zdarma studovat v USA

Středoškoláci mohou díky stipendiu FLEX rok zdarma studovat v USA

Prvního září startuje druhé kolo podávání přihlášek do studijního programu FLEX. V rámci něj se deset českých středoškoláku vydá studovat do různých částí Spojených států. Studenti, kteří již byli vybráni v prvním kole, se do USA vydali před několika dny. Sedm dívek a tři chlapci budou celý nadcházející rok studovat v New Yorku, Iowě, či …

číst více
Američtí středoškoláci bojují s epidemií stresu

Američtí středoškoláci bojují s epidemií stresu

Každý rok v USA stoupá počet zájemců o studium na vysoké škole. Jen určité procento z nich je však přijato. Loni se například úspěšnost pohybovala kolem 65 procent. Středoškoláci tak kvůli obavám o svou budoucnost často žijí v permanentním stresu. Zájemci o studium na VŠ ve Spojených státech si kromě příprav na přijímačky musí během …

číst více