Masarykova univerzita v Antarktidě? Výstava 100 příběhů odhaluje zajímavosti školy

10. 8. 2019 | Aktuality

8f2e3205-2a0e-4524-bb97-dd1e8964f060_1316_608_fitVýstava 100 příběhů Masarykovy univerzity, kterou škola pořádá v rámci oslav 100 let od svého založení, se nově přesunula do Univerzitního centra v Telči. Shlédnout ji můžete zdarma každý den až do konce září.

V panelové expozici s vám naskytne pohled napříč roky brněnské univerzity. Narazíte tu na příběhy významných osobností, studentů i absolventů či projektů spojených s Masarykovou univerzitou. Jedním takovým je příběh úspěšné české spisovatelky a prozaičky Kateřiny Tučkové, která v minulosti navštěvovala Filozofickou fakultu.

„Návštěvníci se také dozví, jak archeologové rozkrývají minulost Velké Moravy nebo jak výzkum mozku v institutu CEITEC pomáhá zlepšovat diagnostiku i terapii duševních nemocí. Zjistí i to, že na Masarykovu univerzitu se vedle Brna a Telče dá narazit i v Antarktidě, nebo se dočtou, kam se bude škola ubírat v příštích letech díky novým projektům, jako je právě probíhajícímu budování cvičné nemocnice,“ láká na výstavu univerzita.

Ať už jste absolventy Masarykovy univerzity nebo o studiu teprve uvažujete, výstava vám rozkryje historii jedné z našich nejvýznamnějších vzdělávacích institucí a dozvíte se na ní mnoho zajímavostí, o kterých jste doposud neměli tušení.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: muni.cz

Další články k tématu

100 let učení oslaví univerzity hokejem. MUNI se střetne s MENDELU

100 let učení oslaví univerzity hokejem. MUNI se střetne s MENDELU

Masarykova univerzita a Mendelova univerzita letos obě slaví sto let své existence. V rámci oslav se obě univerzity rozhodly poměřit síly i mimo přednáškové sály. 7. listopadu se tak utkají na ledové ploše v DRFG aréně, kde se rozhodne, kdo je stoletým univerzitním hokejovým králem Brna! Vítěz duelu bude mít tu čest držet u sebe …

číst více