Masarykova univerzita v Antarktidě? Výstava 100 příběhů odhaluje zajímavosti školy

10. 8. 2019 | Aktuality

8f2e3205-2a0e-4524-bb97-dd1e8964f060_1316_608_fitVýstava 100 příběhů Masarykovy univerzity, kterou škola pořádá v rámci oslav 100 let od svého založení, se nově přesunula do Univerzitního centra v Telči. Shlédnout ji můžete zdarma každý den až do konce září.

V panelové expozici s vám naskytne pohled napříč roky brněnské univerzity. Narazíte tu na příběhy významných osobností, studentů i absolventů či projektů spojených s Masarykovou univerzitou. Jedním takovým je příběh úspěšné české spisovatelky a prozaičky Kateřiny Tučkové, která v minulosti navštěvovala Filozofickou fakultu.

„Návštěvníci se také dozví, jak archeologové rozkrývají minulost Velké Moravy nebo jak výzkum mozku v institutu CEITEC pomáhá zlepšovat diagnostiku i terapii duševních nemocí. Zjistí i to, že na Masarykovu univerzitu se vedle Brna a Telče dá narazit i v Antarktidě, nebo se dočtou, kam se bude škola ubírat v příštích letech díky novým projektům, jako je právě probíhajícímu budování cvičné nemocnice,“ láká na výstavu univerzita.

Ať už jste absolventy Masarykovy univerzity nebo o studiu teprve uvažujete, výstava vám rozkryje historii jedné z našich nejvýznamnějších vzdělávacích institucí a dozvíte se na ní mnoho zajímavostí, o kterých jste doposud neměli tušení.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: muni.cz

Další články k tématu

Čím více děti ve škole mluví, tím lepší jsou jejich znalosti

Čím více děti ve škole mluví, tím lepší jsou jejich znalosti

Výzkumníci z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity zjišťovali pravdivost tvrzení, že k získání znalostí dětem pomáhá o probírané látce hovořit. Do výzkumu se zapojilo přes 600 žáků devátých ročníků základních škol. Výzkumníci měřili délky jednotlivých promluv žáků a také to, jak často mladí studenti vznášejí své argumenty. Pomáhala jim s tím speciální mobilní aplikace EduCoM, která …

číst více
Masarykova univerzita bude zkoumat, jak souvisí životní styl a prostředí s nemocemi

Masarykova univerzita bude zkoumat, jak souvisí životní styl a prostředí s nemocemi

Centrum RECETOX, součást Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, se v budoucnu promění ve špičkové evropské výzkumné centrum. Zkoumat bude faktory ovlivňující zdraví i to, proč naše společnost stárne. “Za dlouhodobě rostoucím výskytem chronických onemocnění je třeba hledat kombinaci genetických a environmentálních faktorů zahrnujících sociální prostředí, životní styl jedince, výživu, pití alkoholu nebo kouření, jeho fyzickou aktivitu, …

číst více