Marihuana není důvod pro vyhazov ze školy, rozhodl soud

20. 8. 2006 | Aktuality

Jan Chromý, který byl vyloučen ze školy kvůli držení marihuany, bude díky nedávnému rozhodnutí soudu moci pokračovat ve studiu.

V únoru byl Jan Chromý přistižen na školním záchodě se třemi gramy marihuany. Tím porušil školní řád. Ředitelem zavolaná policie mladíkovo počínání vyhodnotila jako přestupek. Jan Chromý byl následně vyloučen ze školy, a to jen pár měsíců před maturitou.

Při přezkoumání kauzy však nyní soud v Českých Budějovicích rozhodl, že takový trest byl nepřiměřený. Zpochybnil tak rozhodnutí odboru školství Jihočeského kraje i ředitele Integrované střední školy stavební, kteří mladíkovi vyloučení zařídili. Chromému teď bude nabídnuto dodatečně si maturitu na škole dodělat.

Zdroje: Mladá fronta Dnes www.ihned.cz