Literární akademie J. Škvoreckého - přihlášky až do konce května!

25. 5. 2007 | Aktuality

Literární akademie (Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého) přijímá přihlášky až do 31. 5. 2007. Přijímací řízení má dvě části a proběhne 18. 6. 2007.

Písemná část spočívá v testu z angličtiny (gramatika – práce s textem, diktát a sloh) a talentové zkoušce z tvůrčího psaní. Cílem ústní zkoušky je potom prověřit komunikační schopnosti a autorské ambice uchazeče, případně i jeho autorské směřování. Zkoušející také chtějí zjistit, jaká je jeho motivace (např. sláva, pocit samoty, tvůrčí proces či literární vzor).

Akademie plánuje i druhé kolo přijímacího řízení, a to s uzávěrkou na konci srpna. Pro příští školní rok bude přijato přibližně 90 studentů. Školné za jeden akademický rok činí 59 500,– Kč.

Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého nabízí bakalářské i magisterské studijní programy zaměřené na média a komunikaci.

Více informací na stránách školy.