Liberecká univerzita chce spolupracovat s Kanaďany

18. 9. 2006 | Aktuality

Technická univerzita v Liberci chce navázat spolupráci s kanadskými vysokými školami a čerpat tak ze zkušeností z kanadského systému výuky technických inženýrů, který se od toho našeho podstatně liší.

Kanadský systém výuky je zaměřen zejména prakticky, studenti jsou zkoušení průběžně, čímž odpadá stres ve zkouškovém období. Studenti jsou během semestru i hodnoceni, učitelé pak kladou důraz zejména na praktické zaměření výuky a projektově zaměřené cvičení.

Inspirací pro libereckou univerzitu by mohl být také co-op program, který je založen na úzké spolupráci univerzity a průmyslových podniků a umožňuje studentům získat praxi v některých z nich.

Zdroj: Právo