Liberec bude mít svou soukromou vysokou školu

11. 5. 2006 | Aktuality

Už od října bude město Liberec bohatší o svou první soukromou vysokou školu, která bude zaměřena na ekonomii v podnikání. Svou pobočku tu totiž chce otevřít Vysoká škola Karla Engliše v Brně.

Již od podzimu letošního roku by na nové škole mohla začít studovat asi stovka studentů. Ti si budou moci vybrat ze dvou oborů – Management v podnikání a Ekonomie a právo v podnikání, to se více zaměřuje na společenské vědy. Na rozdíl od liberecké univerzity však nabídne svým studentům pouze bakalářský titul.

Výuku by měli zajišťovat zejména odborníci z Brna, kteří budou do Liberce dojíždět. Přesto má vysoká škola v plánu oslovit i externisty z liberecké univerzity.

Kdo bude chtít na nové soukromé škole v Liberci studovat, musí jednak projít přijímacím pohovorem, který je jedinou podmínkou přijetí, ale zejména si musí připravit dostatek peněz. Jeden semestr vyjde uchazeče zhruba na dvacet tisíc korun.

Zdroj: MF Dnes, Liberecký den