Kvalitnější univerzity dostanou více peněz

3. 10. 2012 | Aktuality

K slavnostnímu zahájení nového akademického roku došlo v pondělí 1. října 2012 v Aule České zemědělské univerzity. Přítomni byli nejen ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala, premiér Petr Nečas a pražský primátor Bohuslav Sobotka, ale i zástupci akademických obcí českých vysokých škol.

Petr Fiala ve svém projevu zdůraznil nutnost reformních kroků, které by dále pomohly rozvíjet české vysoké školství, zlepšovat jeho kvalitu a pomohly by mu obstát v mezinárodní konkurenci.

Premiér Nečas rozdělil změny, které čekají české vysoké školství, do tří kategorií: diverzifikace vysokých škol, zvýšení jejich kvality a financování. „Ještě do konce roku vláda projedná novelu zákona o vysokých školách, která by měla přinést větší přechod k hodnocení kvality škol,“ uvedl premiér Petr Nečas. Školy jsou v současné době hodnoceny spíše kvantitativně než kvalitativně a to se chystá nová reforma změnit. Předseda vlády se také opět zmínil o možnosti zavedení školného.

Zdroj informaci: vlada.cz, msmt.cz Zdroj obrázku: sxc.hu