Kdo pohlídá děti během přednášky? Univerzita Palackého nabízí Dětskou univerzitu

11. 1. 2013 | Aktuality

Studujícím rodičům vychází vstříc každá škola po svém. Masarykova univerzita v Brně má dětský koutek, Univerzita Palackého v Olomouci dokonce nabízí dětem jejich vlastní přednášky. Ať již na vysoké škole sami studujete nebo ne, máte-li děti ve věku 8 – 12 let, můžete zdarma využít již tradičně nabízený projekt Dětská univerzita. Jde o cyklus dvanácti přednášek probíhajících každý týden po dobu jednoho univerzitního semestru, který začíná imatrikulací a končí promocí na Právnické fakultě.

Přednášky zapojují alespoň jednou přednáškou každou fakultu Univerzitě Palackého, jsou v co nejvyšší míře interaktivní a snaží se zapojit všechny zúčastněné děti. Výuka probíhá každou středu od 6. 2. do 26. 4. 2013 od 15:00–16:30 hodin na jednotlivých fakultách Univerzity Palackého. Témata přednášek jsou následující:

Banánová republika: zřiďme si stát dle vlastních pravidel Když uši neslyší Chemie kolem nás Jak si dobře odpočinout – relaxační metody u dětí Taiwan – malá Čína Světem Bible Jak můžeme bojovat se zubním kazem? Zdravá záda a správné dýchání – doma i ve škole MASH – aneb hrajeme si na polní nemocnici Svět na dlani

Registrovat můžete své děti na stránkách Pevnosti poznání. Projekt má také své Facebookové stránky.

Zdroj: webové stránky Univerzity Palackého v Olomouci