Kdo je nová ministryně školství Miroslava Kopicová

6. 9. 2006 | Aktuality

Nový školní rok, nová vláda a tím pádem i nová ministryně školství, mládeže a tělovýchovy. Kdo je Miroslava Kopicová jsme zjistili, čím se stala, to už víme, ale co přinese českému školství? Na to si budeme muset ještě počkat.

Nabízíme vám několik informací o čtyřiapadesá­tileté Miroslavě Kopicové. V sedmdesátých letech studovala Filozofickou fakultu Karlovy univerzity. Tam si udělala doktorský titul v oboru výchova a vzdělávání dospělých. Kopicová mluví třemi jazyky: anglicky, německy a rusky. Své znalosti cizí řeči využila například na stáži v Bruselu, na studijní cestě v Dánsku a Irsku, kde se zabývala oblastí řízení politiky zaměstnanosti, nebo na stáži v OECD. Miroslava Kopicová je členkou v mnoha organizacích, například ve správní radě Vysoké školy ekonomické, je členkou Poradního fóra Evropské vzdělávací nadace nebo také Evropské nadace pro rozvoj managementu.

Podle televize Nova je Miroslava Kopicová bývalou miss Chomutovska. Jestli její ministerská činnost bude také okouzlující, ukáže čas. Server www.vysokeskoly.cz vám samozřejmě bude novinky z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy přinášet.

Zdroje: www.vláda.cz, TV Nova