K maturitní generálce se přihlásilo 88,5 % středních škol a učilišť

1. 6. 2010 | Aktuality

K projektu Maturitní generálka MAG´10, který má otestovat připravenost aktuální verze nové maturity pro rok 2011, se přihlásila většina středních škol a odborných učilišť z celé České republiky. Do organizace CERMAT, která má přípravu upravené maturitní zkoušky na starosti, přišlo 1 141 přihlášek z celkového počtu 1 289 možných.

Dohromady se tedy k maturitní generálce přihlásilo 88,5 procent všech škol s více než 92 procenty celkového počtu žáků v České republice, počet přihlášených škol přesáhl devadesátiprocentní hranici v šesti krajích ČR.

V následujících třech týdnech proběhne v rámci projektu MAG´10 na jednotlivých školách přihlašování žáků. Každý si sám zvolí předměty a úroveň obtížnosti zkoušek společné části plánované maturitní zkoušky, případně, pokud váhá mezi matematikou a cizím jazykem nebo dvěma cizími jazyky, může si zvolit i zkoušku třetí. V nabídce bude celkem 14 zkoušek z českého jazyka a literatury, matematiky a pěti světových jazyků.

Vlastní zkoušky v rámci MAG’10 proběhnou na školách od 11. do 14. října 2010 podle jednotného zkušebního schématu. Výsledky žáci dostanou nejpozději 10 dnů před tím, než budou podávat přihlášky k ostré maturitě. Kromě vlastní představy o obtížnosti zkoušek díky generálce získají přímou zkušenost s tím, jak budou zkoušky organizovány a jak budou probíhat. Podrobné informace o průběhu MAG´10 jsou k dispozici na webových stránkách www.novamaturita.cz, v rubrice Maturitní generálka.

Zdroj: tisková zpráva CERMATu