Junior Tech University na ČVUT - nejvyšší čas se hlásit!

13. 8. 2015 | Aktuality

Studuješ třetí ročník střední školy nebo odpovídající ročník gymnázia? Zajímá tě technika všeho směru? Pak se zapiš na Junior Tech University! Stojí za ní České vysoké učení v Praze Letos půjde již o její 5. ročník. Ale pozor: deadline pro přihlášení je již 21. srpna 2015!

Vybraní uchazeči budou mít od září 2015 na jimi zvolené fakultě ČVUT k dispozici svého mentora. Ten svému stážistovi obstará fakultní exkurze, účast na některých přednáškách a také představí zajímavosti na různých katedrách a ústavech ČVUT. Kromě toho seznámí stážisty s vysokoškolským prostředím, ale hlavně pak s konkrétními studijními programy a obory školy. V závěru Junior Tech University může mentor zadat stážistovi téma malého projektu s konkrétními cíli a úkoly, na kterém budou společně pracovat. Na závěrečném prosincovém setkání obdrží studenti certifikáty o absolvování akce.

Více informací o projektu Junior Tech University naleznete na stránkách www.juniortechuniversity.cz.

Zdroj: www.cvut.cz

Další články k tématu

INFOGRAFIKA: Na vysoké školy míří silné ročníky. Úbytek studentů se zastavil, cizinců přibývá

INFOGRAFIKA: Na vysoké školy míří silné ročníky. Úbytek studentů se zastavil, cizinců přibývá

Posledních několik let počet studentů na vysokých školách klesal. Nyní však na školy míří silné ročníky a podle výroční zprávy o vzdělávání v Česku v roce 2019 se trend úbytku studentů zastavil. Loni zaznamenaly školy šestiprocentní nárůst poprvé zapsaných studentů a v budoucnu by číslo mělo podle predikcí ministerstva školství ještě růst. Celkem za posledních 10 let …

číst více