Jihočeská univerzita otevře v roce 2007 první přeshraniční obor

18. 6. 2006 | Aktuality

Jak udělat studium chemie a bilogie atraktivnějším? Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích přišla s přeshraničním studiem těchto oborů. Pro budoucí studenty připravila Biologická fakulta tamější univerzity od akademickeho roku 2007/2008 první přeshraniční studium oboru Biologická chemie. Výuku budou zajišťovat chemici z Keplerovy univerzity v Linci a biologové z Jihočeské univerzity.

„Předpokládáme přijetí 10 až 15 studentů do prvního ročníku z Česka a z Rakouska,“ říká děkan Biologické fakulty Libor Grubhoffer. „Výuka tohoto oboru bude uskutečňována v anglickém jazyce,” dodává.

První rok studia bude podle Grubhoffera zaměřen zejména na výuku matematiky, fyziky a chemických disciplín v Linci, druhý rok bude ve znamení biologických a hraničních disciplín biologie a chemie, a ve třetím roce studia podle bakalářských projektů a výběrových předmětů bude výuka probíhat střídavě v Linci a v Českých Budějovicích.

Absolventi oboru Biologická chemie by měli získat kvalifikaci odborných pracovníků pro výzkumné, provozní a kontrolní laboratoře v biotechnologiích, biomedicíně, zemědělství a nebo zdravotnictví.

Tento bakalářský obor, pro který bude připraveno rovněž navazující magisterské studium, byl schválen akreditační komisí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy jako první chemický obor na Jihočeské univerzitě.