IBM bude učit IT na vysokých školách

27. 9. 2007 | Aktuality

Světoznámá firma IBM se rozhodla poskytnout technicky zaměřeným vysokým školám pracovníky, kteří budou pomáhat přímo při výuce informatiky. Domnívají se totiž, že absolventi vysokých škol nezískávají během studia opravdu potřebné dovednosti.

Podle zástupců firmy se na technikách sice učí programování, avšak spíše jen jako teoretická disciplína. Studenti se většinou nedozvědí, jaká služba se vlastně dodává zákazníkům. Neumějí to, co bývá každodenním chlebem například každého IT administrátora. Totiž poskytovat zákazníkům konzultace, či nastavovat systémy a metriky, reflektovat nové trendy v informačních technologiích.

Na Vysokém učení technickém (VUT) v Brně a na Masarykově univerzitě proto pomáhají už nyní pracovníci IBM zavádět nový předmět s názvem „IT Service Management“.

Zájem o něj je údajně velký. Například na VUT vzrostl počet posluchačů kurzu za půl roku více než dvojnásobně. Masarykova univerzita plánuje rozšířit výuku předmětu dokonce do samostatného studijního programu.

Zdroj: Lidové noviny, stránky IBM