Hodnocení univerzit: Nejsnadněji najdou zaměstnání absolventi technických oborů

25. 9. 2018 | Aktuality

V nejnovějším žebříčku Quadrelli Simmons, který hodnotil úspěšnost absolventů univerzit na pracovním trhu, zvítězily na plné čáře technické obory. Ačkoliv žebříček nehodnotil školy přímo podle studijních programů, na předních příčkách se umístily univerzity právě s tímto zaměřením. České univerzity skončily ve druhé a třetí stovce.

 

Jedním z hlavních kritérií, podle kterých QS univerzitám přidělovalo body, byla spolupráce se zaměstnavateli. Pod to spadala míra spolupráce, možnost získat kontakty i renomé zaměstnavatelů. Dalším rozhodujícím faktorem byla pak samotná míra zaměstnanosti studentů.

 

Absolutním vítězem se stal Technologický institut v Massachusetts, který získal v celkovém skóre plný počet bodů. V těsném závěsu zůstala Stanfordova univerzita. Ta je díky své lokalitě – leží v těsné blízkosti Sillicon Valley – největší líhní úspěšných start-upů. Studenti a absolventi univerzity stojí za projekty jako je Google, Instagram nebo Linkedin.

 

Z českých univerzit dopadla celkově nejlépe Karlova Univerzita, která se umístila na 181. příčce. Pokud by se však univerzity hodnotily pouze podle míry zaměstnanosti absolventů umístilo by se nejlépe Vysoké učení technické v Brně. To podle QS svým studentům zajišťuje i nejvíce příležitostí pro kontakt s budoucími zaměstnavateli. Třetí a poslední českou univerzitou, která se do žebříčku dostala, bylo České vysoké učení technické v Praze.

 

Zdroj: Topuniversities.com

Další články k tématu

V Pardubicích vznikla nová high-tech laboratoř. Studenti v ní sestavili ponorku

V Pardubicích vznikla nová high-tech laboratoř. Studenti v ní sestavili ponorku

Projekt Talentcentrum 4.0 je zaměřen především na talentované a ambiciózní středoškoláky. Základna projektu se nachází v prostorách firmy JHV-Engineering sídlící v Pardubicích. „Těší mě, že soukromý subjekt podporuje šikovné žáky, kteří mají zájem o techniku a přírodní vědy. Vybavení Talentcentra je na vysoké úrovni a mladí zájemci mají navíc možnost konzultovat své poznatky s odborníky. Teorie a …

číst více
Firmy se přetahují o absolventy univerzit, volných míst je přebytek

Firmy se přetahují o absolventy univerzit, volných míst je přebytek

Letošní podzim přeje čerstvým absolventům vysokých škol. Oproti předchozím rokům mají totiž mnohem větší šanci rychle nalézt vhodné zaměstnání. Jedním z důvodů je fakt, že se firmy momentálně o vzdělané pracovníky doslova přetahují. Podle údajů Úřadu práce byl na konci srpna počet lidí bez práce nejnižší od roku 1996. Nabídka navíc výrazně přesahuje poptávku. Zaměstnavatelé hledají …

číst více