Nový obor na VŠCHT: Forenzní analýza

18. 5. 2011 | Aktuality

Vysoká škola Chemicko-Technologická v Praze získala akreditaci na studijní bakalářský obor Forenzní analýza. Přihlášku bude možné podat od 1. července 2011.

Základ studia tvoří přednášky a semináře z oborů chemie, biologie, genetiky, fyziologie, toxikologie a kriminalistiky. V laboratořích si posluchači osvojí odpovídající praktické dovednosti a návyky. Kromě toho získají vzdělání i v oblasti informační techniky tak, aby byli schopni zpracovávat data z analýzy DNA a porovnávat je s kriminalistickými databázemi. Posluchači se rovněž seznámí se základy kriminalistiky včetně legislativních a etických otázek.

Absolventi najdou uplatnění v laboratořích zaměřených na oblasti molekulární biologie, vývoj a analýzu sloučenin a materiálů. Budou se moci například podílet na vyšetřování závažných trestných činů, ale také pracovat všude, kde je nutná analýza anorganických, organických či biologických vzorků, včetně potravin.

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: http://www.vscht.cz Zdroj fotografie: http://www.sxc.hu

Další články k tématu

Máte rádi pivo? Naučte se vařit vlastní! Třeba na vejšce

Máte rádi pivo? Naučte se vařit vlastní! Třeba na vejšce

Vysokéškoly.cz vás už seznámily s možnostmi, jak se stát profesionálním sommeliérem. Nalijme si ale čistého vína, hroznový mok není pro každého a národním pokladem Čechů je už po staletí mok zlatavý. V současnosti navíc dost frčí minipivovary a v pivovarnictví jako takovém se točí velké peníze. Jak ale udělat kariéru na pivu? Základem všeho je být dobrým sládkem. …

číst více