Dvacátá Dunajská konference

29. 9. 2003 | Aktuality

Od pátku 28.9 probíhala v Praze dvoudenní Dunajská konference, která sdružuje 45 univerzit především ze střední a jihovýchodní Evropy. Cílem konference je pomoc univerzitám států, které čekají na pozvání do EU. Nové členské země by jim měly pomoci především se slaďováním a s přípravou vysokoškolských standardů, například bodovým hodnocením studia.

„Tak, jako nám pomáhali německé a rakouské univerzity, tak naší povinností je pomáhat těm, kteří se do evropského vysokoškolského prostoru dostanou později,“ uvedl prezident Dunajské konference rektorů Ferdinand Devínský. Jedná se podle něj především o školy v Bosně, Hercegovině, Srbsku a Černé Hoře, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku či na Ukrajině.

Dunajská konference rektorů univerzit střední Evropy byla založena v roce 1983. Shromáždění konference se koná již podvacáté. Jejími členy jsou za Českou republiku Univerzita Karlova, Masarykova univerzita v Brně, Univerzita Palackého v Olomouci, Mendelova zemědělská a lesnická univerzita a Vysoké učení technické a ČVUT.

Zdroj: ČTK