Detektivka ve Zlíně

3. 5. 2007 | Aktuality

Detektivní román. To je hlavní téma zlínského festivalu Literární květen, který v těchto dnech probíhá ve Zlíně. Letošní 6. ročník je věnován Arnoštu Lustigovi, exilové literatuře a detektivnímu žánru. Festivalu se zúčastní i známé tváře jako je Ludvík Vaculík, J.H. Krchovský nebo třeba Jaroslav Hutka. Kromě českých umělců vystoupí i polská básnířka Marta Podgórnik a autorských čtení se dočkají i mladí slovenští autoři.

Festival, který pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, je dramaturgicky rozvržen do tří dnů a probíhá na několika místech Zlína současně. Letos bude také v rámci festivalu probíhat čtení pohádek dětem, které se léčí v Baťově nemocnici ve Zlíně.

Už druhým rokem je součástí festivalu i literární soutěž pro studenty vysokých škol z Česka a Slovenska, jejichž díla hodnotí nezávislá odborná porota; výsledky soutěže budou vyhlášeny v závěru festivalu.

Hlavním cílem akce je pozvednout zájem nejširší veřejnosti o literaturu, zejména pak oslovit mladou generaci. V průběhu festivalu probíhá také řada doprovodných akcí – vernisáž grafických listů, které vytvoří studenti grafického designu Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, dále také vernisáž fotografií z historie Krajské Baťovy nemocnice (v rámci jejího 80. výročí založení), koncerty, filmová promítání a happeningy.

Více informací na www.literarnikveten.cz .