Den otevřených dveří na Ústavu umění a designu

31. 10. 2011 | Aktuality

Ústav umění a designu Západočeské univerzity v Plzni zve v pátek 4. listopadu 2011 zájemce o studium i ostatní příznivce umění na Den otevřených dveří.

Zahájení proběhne v pravé poledne v posluchárně EP 130. Mezi druhou a čtvrtou odpolední je naplánována prohlídka ateliérů a prezentace jednotlivých oborů. Dále se zájemci o studium dozvědí informace k přijímacímu řízení, o uplatnění absolventů nebo možnostech přípravy na talentové přijímací zkoušky. Každý návštěvník Dne otevřených dveří si odnese i zbrusu novou publikaci o UUD.

Před zahájením Dne otevřených dveří můžete navštívit unikátní výstavu Ladislav Sutnar: Americké Venuše v Galerii Ladislava Sutnara a výstavu Na cestě k animaci v Západočeském muzeu v Plzni, kde budou k vidění ukázky práce studentů a pedagogů UUD.

Tato v současnosti jedna z nejmladších vysokých škol uměleckého zaměření v České republice vznikala zhruba v průběhu dvou let. Práce na budování ústavu započaly v lednu 2002. V červenci 2004 byla Ústavu umění a designu udělena akreditace prvním oborům v rámci bakalářských studijních programů Výtvarná umění a Design. V současnosti škola nabízí bakalářské obory: Ilustrace a grafika, Design, Design kovu a šperku, Fashion design, Keramický design, Multimediální design, Sochařství a navazující magisterské programy.

zdroj: http://uud.zcu.cz