Darja Lešanovská - nejkrásnější vysokoškolačka pro rok 2005

13. 4. 2005 | Aktuality

Ve středu 6.dubna byla ve Zlíně vyhlášena Miss Academia 2005. Stala se jí Darja Lešanovská, studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Titul královny krásy nezískala Lešanovská jen díky svým fyzickým půvabům, ale také kvůli vtipu, šarmu a inteligenci. Letošní Miss Academia obdržena také přízvisko Bond Girl, protože je tou pravou partnerkou agenta 007. „Vypadá sympaticky, mnohem zajímavější by však byla volba missáka,“ okomentovala vítězství Lešanovské Jana Pokorná, studentka Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Petr Šemík z Teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci byl k hodnocení nové miss opatrný: „Určitě je milá, sympatická, ale bohužel ji neznám osobně, tudíž nemohu více posoudit.“

První vicemiss se stala Jitka Putnarová z brněnské Univerzity obrany, titul druhé vicemiss získala Nina Pavelková z Ostravské univerzity. Jitka Putnarová bodovala také na internetu, byla totiž zvolena Miss On-Line. Nejvíce hlasů poslaných formou sms dostala taktéž Putnarová. Novinářskou porotu pak nejvíce zaujala Jana Marková ze Slovenska. Ta je studentkou Palackého univerzity v Olomouci. Soutěž Miss Academia se poprvé uskutečnila v roce 1997 v rámci reprezentačního plesu tehdejší zlínské Technologické fakulty brněnského Vysokého učení technického. V roce 2001 se soutěž otevřela i pro jiné vysoké školy a od loňska se do ní mohou přihlásit i vysokoškolačky ze Slovenska. V roce 2004 porota zvolila vítězku Janu Doleželovu z Uničova, pozdější Miss České republiky . Letošní Miss Academia zatím neplánuje učast v žádných dalších soutěžích krásy. Jak řekla, má z veřejných vystoupení velkou trému.

Zdroje: Olomoucký den, www.missacademia.cz