Další změna podoby státních maturit

21. 7. 2012 | Aktuality

V úterý 17. července 2012 informoval ministr školství Petr Fiala o nové změně, která se bude týkat podoby státních maturit. Zásadní změnou je fakt, že státní maturity budou mít v letech 2013 a 2014 pouze jednu úroveň obtížnosti. Předměty, ze kterých budou žáci středních škol maturovat, zůstaly nezměněné. Maturanty tedy čeká zkouška z českého jazyka a cizího jazyka či matematiky.

Oproti letošním maturitám bude hodnocení všech částí kromě didaktického testu plně v kompetenci škol. Ministr chce svými kroky maturitu zjednodušit, ale hlavně polidštit. Jako další důležitý krok vidí zlevnění maturit až o několik desítek miliónů. Dále chce ministr prosadit to, aby studenti již po absolvování ústní části maturity znali své kompletní výsledky. Nechce, aby se opakovalo letošní čekání na vyhodnocení písemných prací, které řadě maturantů zkomplikovalo přijímačky na vysoké školy.

K prosazení těchto změn budou potřeba i změny zákonů. Ministerstvo se vynasnaží, aby byly legislativní změny včas prosazeny. Ministr očekává podporu napříč politickými stranami.

Zdroj obrázku: sxc.hu