Čas strávený na telefonu ovlivňuje známky i počet sexuálních partnerů

14. 8. 2019 | Aktuality

mobily studiePříliš mnoho času stráveného u mobilního telefonu může u vysokoškoláků mít za následek horší známky, problémy s pitím i větší počet sexuálních partnerů, zjistila studie.

Do studie se zapojilo přes 3400 studentů. Jejím cílem bylo zhodnotit jejich duševní zdraví a celkovou pohodu a zjistit, jaký dopad na jejich životy mají mobilní telefony.

Prokázalo se, že jeden z pěti studentů využívá svůj mobil nadmíru. Z toho více než 60 procent tvořily ženy.

Studie dále objevila, že studenti se dvěma nebo více sexuálními partnery za posledních dvanáct měsíců obvykle častěji než ostatní trávili čas na svých mobilech. “Mohlo by to být proto, že lidé zanedbávají normální vztahy kvůli nadměrnému používání telefonů,” popsal možnou souvislost Sam Chamberlain, jeden z autorů studie.

S nadměrným používáním mobilů se podle výzkumníku pojí i další jevy, jako je větší sklon k úzkosti nebo k depresi či nadměrné požívání alkoholu.

Studie je společným dílem několika univerzit. Konkrétně ji zpracovaly univerzity v Chicagu, Cambridgi a v Minnesotě.

Zdroj: Collegenews.com

 

Další články k tématu

Mobil vs člověk: Vymažte nepotřebné aplikace a naučte se znovu soustředit

Mobil vs člověk: Vymažte nepotřebné aplikace a naučte se znovu soustředit

Mobil patří mezi největší žrouty času. Malá krabička, která kromě telefonu dokáže nahradit i počítač či televizi, nabízí totiž až příliš možností k rozptýlení. Jak zabránit tomu, aby se chytrý telefon stal pánem našeho času? Vymažte nepotřebné aplikace První krok je vymazat všechny zbytečné aplikace, které se vám v mobilu nastřádaly. Už pouhá přítomnost nadbytečných aplikací vás …

číst více